Gençlerin istihdam dünyasına girememelerinin ya da girmemelerinin en olumsuz sonuçlarından birisi, nitelikli işgücü eksikliği. Bugün dünya genelinde çok sayıda şirket, ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne ulaşmakta zorlanıyor.

Avrupa genelinde işverenlerin yüzde 55’i ihtiyaç duyduğu insan kaynağına ulaşamıyor. Nüfusun giderek yaşlanması ve doğum oranının son 20 yıldır diplerde olmasından dolayı genç ve nitelikli göçmen işçi alımları avrupa genelinde 2019’dan itibaren tekrar gündeme geldi ve bu konuda profesyonel şirketler göreve çağrıldı.

İsviçre Kariyer olarak uzman avukat ve mali müşavir ekibimiz ile sizleri bu iş talepleri ile buluşturup kısa sürede sonuç almanız için çalışıyoruz. Dünyanın en saygın ülkeleri arasında ilk onuncu sırada yer alan İsviçre’de çalışmak ve bu sayede oturum almak hayal değil. Uzmanlarımız sizin tüm başvuru sürecinizde yanınızda olacak ve süreciniz hakkında sizleri bilgilendireceklerdir.

Şimdiye kadar avrupa içinde yaptığımız başarılı insan kaynakları faaliyetlerini şimdi Türkiye için yapmaktayız.

Ön kayıt işlemlerinden sonra sizlerle görüşmek ve tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Merak ettiğiniz tüm sorular için yakında sitemizde yayınlanacak bilgi videolarını mutlaka izleyiniz.

Ön kayıt işlemlerinden sonra e-posta ile size sitemize başvuru sayfamıza giriş bilgileriniz yollanacak ve böylece süreciniz başlayacaktır.

FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM

Vize ve İş başvurularınızı yaparken size lazım olacak diploma ve mesleki yeterlilik sertifikalarınızın hazır olması gerekmektedir. Diploma ve sertifikalarınız mutlaka referans mektuplu, transkriptli ve yeminli tercümanda çevrilmiş olmalıdır.

Uzmanlarımız sizden ön kayıt yaptıktan sonra gerekli belgelerin listesini size iletecek ve bunları hazırlayıp başvurunuza eklemenizi isteyecekler.

İş Planı şirket kuracağınız zaman ilgili devlet kurumlarının sizden isteyecekleri en önemli dosyadır. İş planınız diploma ve sertifikalarınızla uyuşmalıdır. İş planınızı mutlaka başvuru yapacağınız ülkeden bir mali müşavir vasıtası ile hazırlamanızı ve belirli aralıklarla o ülkedeki yetkili kurumlara kontrol ettirmesi çok önemlidir. Bu sizin zaman ve para kaybetmenizi önleyecektir.

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya şirket kuracak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Empty section. Edit page to add content here.