İsviçre Kariyer profesyonel insan kaynakları danışmanlık işlemlerini sizin adınıza hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmaktayız. Profesyonel yabancı işgücü taleplerine başvurunuzu en doğru şekilde yapıp sonuç almanız için uzman avukat ve mali müşavir kadromuzla istihdamınız için çalışıyoruz.

Başvuru formu ve kayıt harcını ödedikten sonra sizinle iletişime geçiyor ve gerekli belgeleri hazırlamanızı ve bize iletmenizi istiyoruz. Danışmanlarımız sizi süreç hakkında sürekli bilgilendirmekte ve sorularınızı cevaplamaktadır.

 

Başvuru ve danışmanlık ücreti ile hangi hizmetleri alacaksınız?

Başvurular başladı !
Binlerce kişiye istihdam olanağı sağlayan İsviçre’de iş sahibi olabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken formu doldurmak. Başvuru ücreti 35 €’dur.
Peki bu ücretin içerisinde neler var ?
1)Evraklarınızın İsviçre iş başvuru standartlarına göre Tercüme edilmesi (Almanca), yani bu sayede tercümanlık ofislerine her bir sayfa için yüzlerce lira harcamanıza gerek kalmayacak.
2)Başvuru evraklarınızın İsviçre’deki iş kurumlarına iletilmesi
3)Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizi İsviçre’de hava alanında karşılama
4)İşe yerleştirme
5)Konaklama imkanı sağlama
6)İsviçre’de Dil kursuna yazdırma (Kurs ücreti başvurana ait)
7)İsviçre’ Sosyal Güvenlik Sigorta işlemlerinin başlatılması.
8) Bir yıl boyunca tüm yaşamsal faliyetlerinizin takibi ( Vergi, Faturalandırma, Vize takibi vs.)
9) Tren, Tramvay veya Otobüs Aboneliğiniz
10)Elektrik, su, doğalgaz vs Aboneliğiniz.
11)Telefon, internet Aboneliğiniz
11)Her konuda rehberlik hizmeti
12) İsviçre Kariyer / Paliplan AG güvencesi.
Sevgili başvuranlar, bu bir aracılık hizmetidir. Sizin evraklarınızı sizin yerinize İsviçre kurallarına uygun bir şekilde uyarlayıp başvurunuzu yapıyoruz.
Peki bizim bu işten kazancımız nedir ?
* Başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve işe alınmanız durumunda siz İsviçre’ye çalışmaya gelmeden önce işçi ve aracı kurum arasında bir sözleşme imzalıyoruz;
***Sözleşme içeriğinde;
1) Aracı kurumun yerine getirmesi gerekenler : Yukarıda belirtilen maddeler.
2) İşe giren kişinin maaşından 1 yıl boyunca ; Eğer Asgari ücret alıyorsa %15 komisyon kesintisi yapılıyor.
-Eğer asgari ücret üzerinde ise 1 yıl boyunca %20 kesinti yapılıyor.
3) Buraya yerleşen işçilere kendi dairelerimizde konaklama olanağı sağlıyoruz. Bu daireleri / odaları kiraya vererek gelir elde ediyoruz. (Bizim dairelerimizde / odalarımızda konaklama zorunluluğu yok, isteyen işçilerimiz istediği yerde kalabilir)
Yakında Türkiye ofisimiz açılacaktır. İsviçre’deki ofisimize web sitemizde İletişim kısmından ulaşabilirsiniz. İsviçre’de olan takipçilerimizi, eşinizi, dostunuzu, arkadaşlarınızı bir Türk Kahvesi içmeye bekleriz 🙂
Bol şanslar!

 

FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM

Vize ve İş başvurularınızı yaparken size lazım olacak diploma ve mesleki yeterlilik sertifikalarınızın hazır olması gerekmektedir. Diploma ve sertifikalarınız mutlaka referans mektuplu, transkriptli ve yeminli tercümanda çevrilmiş olmalıdır.

Uzmanlarımız sizden ön kayıt yaptıktan sonra gerekli belgelerin listesini size iletecek ve bunları hazırlayıp başvurunuza eklemenizi isteyecekler.

İş Planı şirket kuracağınız zaman ilgili devlet kurumlarının sizden isteyecekleri en önemli dosyadır. İş planınız diploma ve sertifikalarınızla uyuşmalıdır. İş planınızı mutlaka başvuru yapacağınız ülkeden bir mali müşavir vasıtası ile hazırlamanızı ve belirli aralıklarla o ülkedeki yetkili kurumlara kontrol ettirmesi çok önemlidir. Bu sizin zaman ve para kaybetmenizi önleyecektir.

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya şirket kuracak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Empty section. Edit page to add content here.